fbpx
ww

Jak se připravit na stěhování?

Nebudeme si nic nalhávat, pro většinu lidí je stěhování velmi stresující záležitostí spojenou s chaosem, obavou o své věci a o to, zda jste si sbalili vše. S našimi tipy to ale zvládnete levou zadní! Pojďte se s námi podívat na to, jak se na stěhování připravit a nezbláznit se při tom. 

1. Připravte si jasný plán 

Pokud nestěhujete jenom pár osobních věcí z jednoho bytu do druhého, doporučujeme sestavit si jasný plán. Udělejte si jasno v tom, co chcete přestěhovat a také, na jaké místo v novém domově všechno přijde. Tím výrazně ulehčíte práci nejen sobě, ale také nám při roznášení vašich věcí po domě. 

Jestliže jste se chtěli zbavit starých věcí a v novém bytě začít s novými, teď je ten pravý čas! Starý nábytek po příbuzných, nevhodné dárky a stoleté lapače prachu – tomu všemu můžete konečně dát sbohem. Seznam pro stěhování by měl počítat pouze s věcmi, které si skutečně chcete nechat. Těm ostatním pak dejte sbohem. 

Jestliže si nevíte rady s jejich likvidací, mile rádi ji pro Vás zařídíme. Zprostředkujeme likvidaci starého nábytku nebo odvoz odpadu do sběrného dvora. Stěhování s námi je jednoduše kompletní

2. Balení je klíčem k úspěchu 

Plastové pytle, papírové krabice nebo igelitky mohou být při stěhování spíše překážkou než užitečným pomocníkem. Obvykle totiž zrovna nepřekypují kvalitou a rozhodně neunesou vše, co se do nich rozhodnete dát. Po cestě se pak trhají, špatně se nosí a věci v nich se mohou ušpinit. Nestyďte se nás proto požádat o profesionální obalové materiály, se kterými zvládnete zabalit vše, co vám pod ruku přijde.

Pokud se nechcete o nic starat, stačí nám dát vědět. Všechny věci pro Vás profesionálně zabalíme tak, aby se během cesty nemohly poškodit nebo ušpinit

3. Potřebná administrativa

Stěhování není jenom prosté přesunutí věcí z jednoho místa na druhé. Často je provázáno s dalšími povinnostmi, které je třeba zařídit. Jednou z nich je například zařízení volna v práci, protože stěhování bude minimálně celý den trvat. 

Se stěhováním bytu či domu se pojí také další administrativní náležitosti. Nezapomeňte si proto změnit trvalé bydliště, odhlásit elektřinu na Vašem stávajícím odběrném místě (pokud se do něj nestěhuje někdo nový), změnit si poštovní adresu a přihlásit se na úřadě v novém městě. 

Jestliže si s něčím nebudete vědět rady, stačí nás kontaktovat a my Vám rádi se vším pomůžeme. Se stěhováním máme komplexní zkušenosti, proto dobře víme, co vše je potřeba a jak to zařídit. 

4. Udělejte nám místo

Stěhování je logisticky velmi náročnou záležitostí a často nestačí pouze přistavit dodávku někam k chodníku, ale je potřeba služeb nákladního vozu. To platí zvláště při stěhování velkých břemen nebo strojů. Je proto potřeba zajistit dostatek místa na přistavení stěhovacího vozu a manipulaci s břemenem nejen na místě nakládky, ale také vykládky. Ideálně informujte o stěhování také sousedy, aby věděli, že bude v ten den rušno a domluvte se tak, aby zrovna nic velkého také nepřenášeli. 

5. Všechno ostatní nechte na nás

Jakmile máte připraven jasný plán, zajistili jste dostatek místa a zabalili své věci, můžete všechno ostatní nechat na nás. Vaše věci opatrně naložíme, převezeme a zase vynosíme na místo určení. Vy už se o nic starat nemusíte a můžete vše pouze z povzdáli řídit.